1

Téma: Rada ohledně koupě

Dobrý den, omlouvám se, ale potřeboval bych erudovaně poradit. Rád bych otci (70 let) rád koupil motorku místo jeho současné Aprilie Pegaso. Moc se mi líbí Stelvio. Je to dobrý nápad? jak je to s náhradními díly? Model 2008 má nádrž 18 litrů, stačí to? Ještě je tu fakt, že přes týden bych jí chtěl užívat já k cestě do práce (bohužel z jedné strany Prahy na druhou) protože se mi moc líbí... za případnou odpověď děkui

2

Re: Rada ohledně koupě

Ahoj,
spíš je třeba se uvědomit, že je to velká/těžká motorka a upřímně si odpovědět jestli je to motorka pro člověka v tomto věku. A jestli není vhodnější něco lehčího.

3

Souhlasím s Davem. Stelvio je moc pěkná mašina, jenže velká a těžká. Taky je tam velkej rozdíl ve výkonu o proti Pegasu. Jestli něco pro 70 letýho chlapa od Guzzi, tak asi V7, Nevadu nebo malou Brevu. V9 je taky super (ale už za jiný prachy). Ono ty 750 jsou lepší i do města. Sám mám Brevu 1100 a jezdit s ní v zácpě po Brně není zrovna to co bych si užíval.

4

Mohu potvrdit, že "malý blok" alias 750ccm motor má úžasně plochou a vyrovnanou momentovou křivku, a krouťák k dispozici tak nějak pořád, takže jízda po městě není tortura. Navíc na 750 se téměř nemá co pokazit:-D
Nejlépe dojeď i s tátou na nějaký sraz, teďka se blíží žehnání v Keblově a mašiny okoukněte přímo na místě a porovnejte;-)

Breva 750 i.e.